MGR Separo – separator cyny

Separacja cyny – dla bardziej wydajnego lutowania

Separator zgarów MGR SEPARO został opracowany przez firmę MGR ELECTRO w celu optymalizacji procesu lutowania. Separator cyny pozwala na odzyskanie czystego stopu z tlenków (zgaru) będących naturalnym produktem ubocznym w lutowaniu na falach, zarówno w procesie bezołowiowym jak i ołowiowym. Odzyskany stop może być bezpiecznie powtórnie użyty w kąpieli lutowniczej. Optymalizuje to proces lutowania zarówno w aspekcie ekologicznym, jak i przede wszystkim – ekonomicznym

Technologia MGR Separo

MGR SEPARO działa wykorzystując różne ciężary właściwe materiałów, które po doprowadzeniu do wyższych temperatur ulegną mechanicznemu rozpadowi. Dzięki temu uzyskiwany jest stop, który będzie miał takie same właściwości jak pierwotny stop w naczyniu lutowniczym, z którego został pobrany. Objętość odzyskanej cyny wynosi od 50% do nawet 80% zawartości materiału w odpadzie lutowniczym. Produkt końcowy procesu separacji jest pełnowartościowy i gotowy do ponownego użycia już po kilkudziesięciu minutach. MGR SEPARO spełnia wymagania przepisów CE – nic nie stoi więc na przeszkodzie przed optymalizacją procesu lutowania w twoim zakładzie.

Dane techniczne MGR Separo

Średnia ilość odzyskanej cyny : ~ 70% (min. 50%)
Pojemność pojemnika lutowniczego : ~ 0÷15kg
Masa własna urządzenia : 13 Kg
Wymiary : 240 x 460 x 630 mm
Moc urządzenia : 2 KW
Woltaż : 230 V/110 V
Więcej danych znajduje się w materiałach producenta

Instrukcja obsługi separatora

Możesz wskazać w niej numer poszukiwanej części, maszynę i proces, którym się zajmujesz albo skontaktować się z nami w jeszcze innej sprawie.
Strona główna » Lutowanie » MGR Separo – separator cyny