Części zamienne do Pick&Place – blog

Czym jest pick&place?

Proces pick&place jest kluczowy dla jakości produktu. Realizowany jest przez ultraprecyzyjne maszyny łączące w sobie całe spektrum technologii. Automaty pick&place to konstrukcje złożone z tysięcy podzespołów. Zużywają się także oczywiście elementy eksploatacyjne. W konsekwencji generuje to wysoki koszt utrzymania i zapewnienia wysokiej niezawodności. ABCSMT może Wam pomóc zoptymalizować koszty bezpośrednio związane ze wskaźnikiem OEE.

Wskaźnik OEE 

Wskaźnik OEE to miara efektywności wykorzystania maszyn i urządzeń w zakładach produkcyjnych. OEE jest wypadkową trzech czynników, które pozwalają na ewaluację wydajności, a są nimi dostępność, wydajność produkcji i jakość produktów. OEE to podstawa działalności zakładów produkcyjnych na całym świecie. Posługują się nim zarówno najwięksi producenci, jak i mniejsze zakłady. Wszyscy mają bowiem jeden cel – minimalizować zużywane zasoby (czas, praca ludzka czy kapitał) i maksymalizować wydajność używanych maszyn. Korzystanie z dobrej jakości maszyn i części zamiennych to klucz do wydajności – producent rzadziej traci czas podczas awarii i napraw.

Jakie części oferujemy?

Oferujemy części zamienne do procesów takich jak pick&place, drukowanie szablonowe czy coating. Są to zarówno części oryginalne, jak i tańsze zamienniki. Możemy również poszukać części zarówno nowych, jak i już używanych i odnowionych (refurbished). W każdej konfiguracji są to jednak części sprawdzone i nieodbiegające jakością od tych najdroższych. Często różnią się one od nich ceną. Listy części wraz z part numberami znajdują się na stronach poszczególnych produktów.
Jeśli jednak nie znajdą Państwo tam poszukiwanej części, prosimy o kontakt. Zawsze postaramy się pomóc.

Części do maszyn pick&place największych producentów

W naszej ofercie znajdują się części do maszyn pick&place największych producentów. Wśród nich są m.in. Panasonic, Yamaha, Fuji czy Samsung. Są to renomowane maszyny producentów słynących z jakości i precyzji. Jeśli nie ma w naszym katalogu maszyny, z której Państwo korzystają, także prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy. 

Jak działamy?

W naszej ofercie znajdują się części zamienne do maszyn używanych w większości procesów związanych z produkcją elektroniki i przemysłem SMT. Nasz klient nie musi obawiać się o legalizację użycia części w Polsce i całej UE. Tym zajmujemy się my. Szeroka sieć dostawców i lata doświadczenia w branży sprawiają, że na rynku krajowym z naszych usług korzystają już dziesiątki większych i mniejszych producentów elektroniki. Pozwól nam pomóc sobie w sukcesie Twojej firmy. 

Skontaktuj się z nami już teraz!

Możesz wskazać w niej numer poszukiwanej części, maszynę i proces, którym się zajmujesz albo skontaktować się z nami w jeszcze innej sprawie.
Strona główna » Części zamienne do Pick&Place – blog